EOQ

"Minőség-Innováció 2016" pályázat

A finn koordinátorral együttműködésben az EOQ MNB Egyesület meghirdeti a "Minőség-Innováció 2016" pályázatot.

Pályázni a következő kategóriákban lehetséges:

• Nagyvállalatok
  • Középvállalkozások
  • Kisvállalkozások
  • Mikro- és startup vállalkozások
  • Közszféra és non-profit szervezetek
  • Oktatási, egészségügyi és szociális szervezetek
  • Potenciális innovációk (bármely kategóriában)
  • Felelős és fenntartható környezetvédelmi innovációk (bármely kategóriában)
  • "Minőség-Innovatív Vállalat / Szervezet 2016"
    (csak nemzeti szinten, bármely kategóriában)

A pályázatok beadásának határideje: 2016. szeptember 15.

A nemzeti szintű EOQ MNB Elismerő Oklevele átadására 2016 novemberében, Budapesten egy színvonalas kiállítással egybekötött ünnepi rendezvényen kerül sor. A kategóriánkénti első helyezetteket az EOQ MNB Egyesület a nemzetközi zsűri elé terjeszti. A Nemzetközi Díjak átadására 2017 januárjában Prágában, a Cseh Köztársaság fővárosában kerül sor.

A magyar nyelvű pályázati űrlapok a következő címről tölthetők le:
Innováció: http://eoq.hu/akt16/inno16min.doc
Innovatív Vállalat: http://eoq.hu/akt16/inno16val.doc

A nemzeti szintű nyerteseknek angol nyelvű pályázati űrlapot kell kitölteniük és bemutatkozó diasorozatot kell készíteniük, amihez az EOQ MNB Egyesület szükség esetén segítséget nyújt.

Részletes tájékoztató ide kattintva tölthető le (PDF).

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.