DrPalkovits

Az Általános Orvostudományi Kar évnyitó előadása

Az SZTE ÁOK ünnepélyes tanévnyitó előadására 2016. szeptember 6-án 16 órakor a TIK Kongresszusi termében kerül sor.

A rendezvény előadója dr. Palkovits Miklós akadémikus, aki angol nyelven tart előadást „Neuroscience 2016, just a piece from your cake” címmel. Az előadás időtartama dékáni szünet az elsősök részére. Az ünnepélyes előadásra tisztelettel várjuk az oktató kollégákat és a hallgatókat!

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.