klinikai genetika

Korszakváltás a Klinikai Genetikában

2015. február 25-27-én Szegeden, a Novotel Hotelben kerül megrendezésre a "Korszakváltás a Klinikai Genetikában" c. kötelező szinten tartó tanfolyam.

A tanfolyam OFTEX akkreditálásra került, pontértéke: 50 pont.
A tanfolyam témái:
- új molekuláris biológiai technológiák
- epigenetika
- prenatális diagnosztika
- gyermekgyógyászati genetika
- ritka betegségek genetikája
- multifaktorális betegségek genetikája
- onkogenetika
- pszichogenetika
- neurogenetika

Az első értesítés PDF formátumban és a jelentkezési lap Word DOC formátumban.

A rendezvény weboldala: www.regio10.hu/korszakvaltas2015

Számítunk részvételükre, várjuk jelentkezésüket!

A szervezők nevében üdvözlettel:
Prof. Dr. Széll Márta, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora,
SZTE ÁOK Orvosi Genetikai Intézet

betegagy_1170

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szer, amely az eddig ismert leghatékonyabb gyógyszer a COVID-fertőzés ellen. A gyártás a Richter Gedeon Nyrt. saját fejlesztése alapján indult. A készítmény klinikai vizsgálata megkapta az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. A szert több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák.

Nyito_Bolyai_Tombacz_D

Teljesítmény-központú, magas presztízsű országos akadémiai támogatás a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj. 2020-ban az SZTE 19 ifjú tudósa nyerte el a Bolyai-ösztöndíjat. Közülük heten örülhetnek a kiemelkedő minősítésű kutatók Bolyai-emléklapjának. E csoportból Dr. Tombácz Dóra, az SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézet docense Bolyai-plakettet is kapott.