Prof. dr. Méray Judit

Gyászhír

Dr. Méray Judit professzor emerita 2015. április 1-én elhunyt

Méray professzor asszony 1968 óta dolgozott a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, amelynek korábban hallgatója volt. 1972 után aneszteziológus szakorvosként ívelt fel pályája, több mint két évtizeden keresztül tanszékvezetőként, illetve igazgató-helyettesként vett részt az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet irányításában.

Emeritus professzorként a legutóbbi időkig segítette az Intézet munkáját. Súlyos betegségét végtelen türelemmel, példamutató emberi tartással viselte.

Professzor Asszonyt 2015. április 24-én, pénteken délután 15:00 órakor kísérjük utolsó útjára a szegedi Belvárosi temetőben. (JPG) >>

sofi_delmagyar

Gratulálunk a gyémántfokozatú fődíjért (már dr.) Csákány Lórántnak, Tóth Rékának és Molnár Kinga PhD hallgatónak (Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola) illetve az aranyfokozatú elismeréshez Nógrádi Bernát orvostanhallgatónknak! Foto: Frank Yvette (delmagyar.hu)

Kiemelt_3D_nyomtato_Bari_F_ny1

A térbeli nyomtatás orvosi alkalmazásában rejlő óriási lehetőségek megismerésében, fejlesztésében és kiaknázásában hol tart a Szegedi Tudományegyetem? Többek között ezt is kérdeztük az „Egyénre szabott orvoslás élettudományi struktúrák 3D nyomtatás révén” elnevezésű GINOP-projekt szakmai vezetőjétől, prof. dr. Bari Ferenctől, aki a LAMELIS elnökeként az SZTE e nyári iskolája programjába is beépítette a 3D nyomtatók témakörét.