Prof. dr. Méray Judit

Gyászhír

Dr. Méray Judit professzor emerita 2015. április 1-én elhunyt

Méray professzor asszony 1968 óta dolgozott a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, amelynek korábban hallgatója volt. 1972 után aneszteziológus szakorvosként ívelt fel pályája, több mint két évtizeden keresztül tanszékvezetőként, illetve igazgató-helyettesként vett részt az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet irányításában.

Emeritus professzorként a legutóbbi időkig segítette az Intézet munkáját. Súlyos betegségét végtelen türelemmel, példamutató emberi tartással viselte.

Professzor Asszonyt 2015. április 24-én, pénteken délután 15:00 órakor kísérjük utolsó útjára a szegedi Belvárosi temetőben. (JPG) >>

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.