Az öregedés és a társadalom orvosi szemmel

Délalföldi szakmai konzultációt rendeztek a hétvégén a szegedi egyetem Női klinikáján, az öregedésről.

Férfiak és nők öregedésének vannak közös és eltérő tulajdonságai, az idősödő hölgyek ma átlagosan 7-8 évvel tovább élnek, mint a férfiak, ami eleve jelentős különbség, viszont problémáikkal jóval hamarabb fordulnak orvoshoz, ami növeli gyógyulási esélyeiket. Balogh Ádám nőgyógyász főorvos a női öregedésről tartott előadást, őt kérdezte Tráser László.

Az előadás hanganyaga >>

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.