rektori_hivatal

Dékáni tájékoztató a 2014. évi Szenátus választásról (módosítás!!!)

A Szegedi Tudományegyetem Rektora a Szenátus Választásának Szabályzata alapján közzétette a Szenátus választás időpontját, valamint kijelölte a választások lebonyolításáért felelős személyt, illetőleg a kari választási felelősöket.

A választás két fordulóban történik (jelölés-választás). Minden választásra jogosultnak minden fordulóban egy szavazata van. A választás mindkét fordulója - a szavazásban résztvevők számára tekintet nélkül - érvényes.

Dékáni tájékoztató pdf formátumban>>

Főtitkári tájékoztató pdf formátumban>>

Főtitkári tájékoztató módosítás pdf formátumban>>

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.