ceepus_logo

CEEPUS-Ösztöndíjpályázat az SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói részére a 2014/2015. tanév II. félévére

A CEEPUS-program egyik hálózatának keretében (CIII-RO-0016-09-1314 „Psychosomatic Medicine: a multidisciplinary approach…”; szegedi hálózati felelős: Prof. Dr. Benedek György, SZTE, ÁOK, Élettani Intézet) az ÁOK graduális és posztgraduális (PhD) hallgatói két külföldi tanulmányútra (Medical University of Innsbruck, Ausztria és Medical University of Lódz, Lengyelország) pályázhatnak 2014. október 31-ig.

Bővebb információ itt

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.