iranytu

„Az agy navigációs rendszere, azaz hogyan találunk haza” - Dr. Berényi Antal előadása az idei Orvosi Nobeldíjról

2014. október 21-én, kedden 17.00 órakor a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Dóm tér 13.) előadótermében „Az agy navigációs rendszere, azaz hogyan találunk haza” címmel Dr. Berényi Antal egyetemi adjunktus tart előadást.

Dr. Berényi Antal az Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének egyetemi adjunktusa előadásában ismerteti a 2014. évi orvosi Nobel-díj legfontosabb eredményeit és jelentőségét.

A rendezvényre várunk minden érdeklődő oktatót, dolgozót és hallgatót.

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.