AOK

SZTE ÁOK Kari Nyílt Nap

Időpont: 2018. december 8., szombat, 11:00–15:00

Helyszín: SZTE ÁOK Szent-Györgyi Oktatási Központ Ivánovics terem (Szeged, Dóm tér 13.)

Prof. Dr. Lázár György dékán, Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási dékánhelyettes, Prof. Dr. Rakonczai Zoltán Tudományos Diákköri Tanács elnöke ismeretterjesztő előadásait hallhatjátok. Bemutatkozik a hallgatói önkormányzat és a hallgatói szakmai szervezetek. Tájékoztató a diákhitelről.
A SKILL Orvosi Készségfejlesztési Központ bemutató foglalkozásain vehettek részt.

A 2018. december 8-i évi rendezvény galériája az ÁOK Facebook oldalán megtekinthető >>

IMG_2088-2

A szellemi leépülés előre jelzőjének tekintett enyhe kognitív zavar diagnosztikájának szabhat új irányt az a beszédfelismerő szoftver, amelyet az SZTE és az MTA közös projektjében dolgoznak ki. A szabadalmi bejelentés háromfajta telemedicinás felhasználási lehetőséggel számol, ami a páciensek mellett az orvosok, a biztosító társaságok és a gyógyszerkutatók munkáját is segítheti.

PES_O_elismeres

Rendkívül sikeresen szerepeltek az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika Plasztikai és Égési Sebészeti Osztály munkatársai a Visegrád Négyek Lengyelországban megtartott Plasztikai Sebészeti Kongresszusán.