Szent-Gyorgyi_Albert_1893-1986

Tervezett rendezvényeink

2021. augusztus 4.

Az SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet-és Fejlődéstani Intézete egy kiállítást tervez, mely a morfológiai jellegű tanszékek Szegedre költözésével kapcsolatos eseményeket eleveníti föl, 2021. szeptember 29. és október 18. között a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A kiállítás címe: "A Kolozsvári Tudományegyetem Szegedre költözésének története két morfológiai intézet példáján bemutatva"

Megnyitó: 2021. szeptember 29. 17.00, a kiállítás vége: 2021. október 18. 16.00

Helyszíne: SZTE TIK kiállítóterem

A kiállítás 3 morfológus professzor életútját és intézeteik áttelepülésének körülményeit mutatja be. Az érintett professzorok:Apáthy István, Davida Leo és Gellért Albert.

2021. július 28.

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar 100 évvvel ezelőtti megalapítása - és Karunk Szent-Györgyi Albert nevének felvétele alkalmából rendezett ünnepségére kerül sor - Szent-Györgyi Albert születésnapján - 2021. szeptember 16-án a Szegedi Nemzeti Színházban.

2021_plakat

2021. szeptember 24-26-án megrendezésre kerül Szegeden a 48. Medikus Kupa!

A négy egyetem sportolói újra összecsaphatnak, hogy kiderüljön ki a legjobb!

Czako_-_Hetenyi_erem

A Magyar Gasztroenterológiai Társaság 63. Nagygyűlése online zajlott, ahol Dr. Czakó László professzor a gasztroenterológia terén végzett kiemelkedő munkájáért Hetényi Géza díjatt kapott és a Hetényi Géza emlékelőadást ő tartotta. Gratulálunk!