Tervezett kiadványaink

2021. augusztus 02.

Lechner Károly Professzor és a Szegedi Ideg- és Elmegyógyászati Klinika alapításának története címmel az SZTE Nyomdája még az idei évben kiadja azt a kötetet, amelynek szerkesztését 2 éve kezdték meg a Pszichiátriai Klinikán. A könyv az Ideg- és Elmegyógyászati Klinika első professzorának életútját és a Szegedi Pszichiátriai és Neurológiai Klinika alapításának történetét mutatja be.

2021. július 28.

A Sebészeti Klinika egy kiadványt tervez a tanszék 100 éves fennállásának évfordulójára "A szegedi Sebészeti Klinika története, 1921-2021" címmel.

Sebeszeti_Klinika_tortenete

Kezdo_kep

2021. szeptember 16-án - Szent-Györgyi Albert születésnapján - a Szegedi Nemzeti Színházban került sor karunk névadó ünnepségére, ily módon is ünnepelve a Szegedi Tudományegyetem Szegedre költözésének és a szegedi orvosképzés elindításának 100. évfordulóját.

2021_plakat

2021. szeptember 24-26-án megrendezésre kerül Szegeden a 48. Medikus Kupa!

A négy egyetem sportolói újra összecsaphatnak, hogy kiderüljön ki a legjobb!