Tervezett kiadványaink

2021. augusztus 02.

Lechner Károly Professzor és a Szegedi Ideg- és Elmegyógyászati Klinika alapításának története címmel az SZTE Nyomdája még az idei évben kiadja azt a kötetet, amelynek szerkesztését 2 éve kezdték meg a Pszichiátriai Klinikán. A könyv az Ideg- és Elmegyógyászati Klinika első professzorának életútját és a Szegedi Pszichiátriai és Neurológiai Klinika alapításának történetét mutatja be.

2021. július 28.

A Sebészeti Klinika egy kiadványt tervez a tanszék 100 éves fennállásának évfordulójára "A szegedi Sebészeti Klinika története, 1921-2021" címmel.

Sebeszeti_Klinika_tortenete

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.